Depo Stok Yönetimi Sistemleri

Depo Stok Yönetim Sistemleri

DEPOLARINIZ İÇİN PAKET ÇÖZÜM

Bir üretim yada dağıtım firmasının bütün depo ihtiyaçlarını standart modülleri ile çözebilmektedir. Depo içinde satın almadan, satış aşamasına kadar oluşabilecek tüm süreçlerinizi yönetip izleyebilir, aynı zamanda hızlı üretim işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Gelişmiş izlenebilirlik yöntemleriyle deponuzun ve personelinizin verimliliklerini ölçerek, performanslarınızı ve çalışma maliyetlerinizi düzenleyebilirsiniz. Kullanıcı dostu ara yüzü, sade ve basit kullanımı sayesinde sisteminize hızlı bir şekilde entegre olabilmektedir.

STOKLARINIZI ANLIK TAKİP EDİN

Deponuzun fiziksel işleyiş kurallarına göre her akışını kontrol altına alınır. Yapılan her işlemin anlık olarak hareket kaydı oluşturulur. Bu sayede depo içerisindeki stok miktarlarınızı görebilir, yerleşim planınızdaki değişiklikleri izleyebilirsiniz.

DEPO STOK YÖNETİM SİSTEMİ İÇERİSİNDE YER ALAN MODÜLLER

Sipariş Kontrollü İşlemler

Mal kabul veya sevkiyat aşamasında siparişte olmayan hatalı malzeme, miktar ve eksik ürün kontrolü yaparak işlemlerinizin doğru ve hatasız olmasını sağlar.

Raf / Adres Takibi

Kaç çeşit ürününüz olursa olsun dinamik raf-adres takibi yapısıyla ürünlerinizi depo içerisinde kolayca takip edebilirsiniz. El Terminali ile sipariş sevk ederken, rotalama sistemi sizi en kısa sürede ürünün bulunduğu rafa ulaştırır. Zaman tasarrufu sağlayarak sevkiyatınızı hızlandırır.

Seri / Lot Takibi

Ürünlerin depo içerisinde ve sonrasında izlenebilirliği için Seri / Lot Takip sistemi gerekmektedir. Geriye dönük izlenebilirlik, FIFO, FEFO, LIFO gibi ürün çıkış kuralları, Son Kullanma Tarihi takibi gibi izleme sistemlerini, doğru ve kontrollü bir şekilde yapabilirsiniz.

Etiketleme

Bütün paketlerin içinde standart olarak etiketleme modülü gelmektedir. Bu modül ile ister ürün etiketlerinizi, isterseniz firma sevk etiketlerinizi yazdırabilirsiniz.

Hızlı Üretim

Bu modül ile depo içerisinde yada üretim alanında gerçekleştireceğiniz tek aşamalı üretim kayıtlarınızı yapabilirsiniz. İster el terminali, isterseniz bilgisayar ara yüzü üzerinden üretim giriş yapma imkanı sağlar.

Palet Takibi

Depo içerisinde Palet Takibi yaparak birden fazla ürünü tek bir palet barkodu ile sistemde takip edebilirsiniz. Genelde ihracat yapan firmalarda kullanılan palet modülü ile çeki listelerinizi hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Planlama Modülü

Satın alma ve Sevkiyat işlemlerinizde kullanacağınız Planlama Modülü ile deponuzu profesyonel olarak yönetebilirsiniz. Aynı ya da farklı müşterilerin siparişlerini birleştirerek, tek bir seferde toplayıp sevk edebilirsiniz.

Otomatik Planlama Modülü

Müşteri siparişlerinizi stoklarınıza bakarak otomatik olarak sevk planlama işlemlerini gerçekleştirir. Otomatik planlama modülü ile siparişlerinizi gruplara ayırabilir (Acil Siparişler, Kargo siparişleri, Sevkiyatla Gidecek Siparişler) gerçek anlamda otomatik bir yönetim sağlayabilirsiniz.

Talep Modülü

Üretim ambarının ya da diğer şube ambarlarının talep etmiş olduğunu ürünleri yönetmek ve kontrollü bir şekilde sevk etmek için kullanılan bir modüldür. Ambar taleplerinizi de siparişleriniz gibi karşılayıp karşılamadığınızı izleyebilirsiniz.

Sayım

Depo içerisinde istediğiniz anda, ürün bazında yada genel sayım yapabilirsiniz. Saymış olduğunuz sayım miktarları ile stoklarınızı anlık olarak karşılaştırabilir, fark fişlerini bir tuşa basarak otomatik oluşturabilirsiniz.

El Terminali

Düzenlenebilir el terminali menü yapısı, depo sürecindeki ihtiyaçlarınıza göre yapılandırılır. Kolay eklenip çıkartılabilen menüleri, ek kontrol seçenekleri ile işinizi kolaylaştırır. Kablosuz ağ üzerinden sürekli online (veri kayıpsız) olarak çalışır.

Raporlandırma

Standart depo, işlem ve performans raporlarına ek olarak müşteri bazlı raporlar sisteme hızlı bir şekilde eklenebilmektedir. Teknolojik alt yapısı istediğiniz verilere en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlar.

DEPO STOK YÖNETİMİ Ürünümüz Hakkında Bizlerden Bilgi Almak İçin